• Ремонт великих електричних машин

ТОВ Завод «Укрелектроремонт»

Ми спеціалізуємося на ремонті та модернізації силових трансформаторів, асинхронних і синхронних електричних машин (електродвигуни, турбо- і гідрогенератори, синхронні компенсатори), а також на виготовленні та постачанні запасних обмоток (котушок, напівкотушок, стрижнів) для ремонту та модернізації електричних машин усіх типів і габаритів на напругу до 13,8 кВ, включно з електричними машинами зарубіжного виробництва.

Підприємство починає супроводжувати замовника з моменту укладення договору і продовжує працювати з нашими клієнтами після закінчення терміну гарантії відремонтованого нами обладнання для забезпечення його безперебійного функціонування.

Наші партнери — НДІ і проектні інститути України і Росії. Є можливість використовувати потужний науковий і виробничий потенціал наших харківських партнерів і, перш за все, заводів ХЕМЗ, «Електроважмаш», ім. Малишева, ХЕЛЗ, «Електромашина» та ін.

Історія нашого підприємства включає в себе унікальний досвід виготовлення стрижневих обмоток і ремонту гідро- і турбогенераторів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва різних років випуску.

Маючи унікальне обладнання (в тому числі єдину діючу в Україні компаундувальну установку), яке можна швидко переналагоджувати під випуск різних обмоток, наше підприємство може вирішувати проблеми виготовлення стрижневих і секційних обмоток гідро- і турбогенераторів найрізноманітнішої конструкції ізоляції класу нагрівостійкості «F» і «H»: термопластичної компаундованої, термореактивної, «Слюдотерм», — як за технологією «RR», так і« Global », із застосуванням новітніх сертифікованих ізоляційних матеріалів і кабельно-провідникової продукції від провідних виробників України і зарубіжних країн.

Практика показала, що експлуатаційний ресурс наших обмоток 20-30 років, а за оптимальних умов роботи — до 40 років.

Ми пропонуємо відвідати наше підприємство, щоб особисто пересвідчитися в наших можливостях.

Сертифікат на систему управління якістю

Сертифікат на систему управління якістю
На підприємстві діє система управління якістю, підтверджена сертифікатом ISO 9001-2001.

Підприємство сертифіковане ДП НАЕК «Енергоатом» як постачальник послуг і запасних частин для відокремлених підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом» об’єктів України

О нас

Важливі віхи в історії розвитку нашого підприємства

1940

Підприємство засноване як проектно-монтажна контора «Енергоремтреста».
1941

Після нападу фашистської Німеччини на СРСР контора була перебазована до м. Ташкент, де і відновила свою роботу з того ж профілю.
1943

Після визволення м. Харків від німецько-фашистських окупантів, група працівників підприємства була повернута до Харкова для відновлення електроремонтної організації.
1952

Вперше було капітально відремонтовано з виготовленням нових стрижневих обмоток турбогенератор потужністю 6000 кВт.
1971

Закінчено ремонт і здано в експлуатацію новий корпус з компаундувальним відділенням, призначеним для вакуумування, просочення і гідростатичного опресування ізоляції секційних і стрижневих обмоток статорів великих електричних машин з ізоляцією за класом нагрівостійкості B, F.
1972

Відповідно до постанови Ради міністрів СРСР, для ремонту на Дніпрогесі виготовлені обмотки статорів американської фірми «Дженерал Електрик». Унікальність цього замовлення полягає в тому, що вперше була виготовлена статорна обмотка гідрогенератора такої потужності і таких розмірів у вигляді секційних котушок, а не стрижнів, що цілковито відповідало фірмовому виконанню.
1981

Впровадження на підприємстві технології з термореактивною ізоляцією «монотерм» класу нагрівостійкості F із застосуванням обкатних верстатів.
1984

Дніпродзержинська ГЕС. Виготовлення та поставка стрижнів обмоток статора для гідрогенераторів типу СВ 1500/110-116, 44000 кВт, 10,5 кВ, 51,7 об./хв.
1985

Виготовлення стрижневих обмоток статора генераторів ВГС 700/100-48 21 МВт 10,5 кВ для Камської ГЕС на новорозробленій термореактивній ізоляції з напівпровідним покриттям на основі попередньо просочених стрічок, класу нагрівостійкості F.
1986

Новосибірська ТЕЦ. Вперше виготовлені стрижні турбогенератора німецької фірми «АЕГ», де замість гільзової мікафолевої ізоляції використано новітні види термореактивної ізоляції із застосуванням склослюдинітових стрічок за класом нагрівостійкості F.
1987

Дніпрогес. Виготовлення і постачання обмотки статора гідрогенераторів типу СВІ 116/180-72, 82800 кВт, 13,8 кВ, 83,3 об./хв. При виготовленні обмотки статора надійність ізоляції було підвищено на 35%. Це завдання технічні служби підприємства вирішили, запровадивши додаткове внутрішнє покриття (під корпусною ізоляцією), що дозволило різко поліпшити всі характеристики і знизити ймовірність появи мікротріщин у корпусній ізоляції. Ця машина працює 30 років без ремонту з нашими обмотками.
1997

В умовах наявної економічної кризи у країні підприємство зберегло стабільність у роботі і за цей період виконало унікальні ремонти для таких підприємств як: Полтавський ГЗК, Черкаси-Азот, Лисичанськ НПЗ, «Запоріжсталь», «Криворіжсталь». Підприємство ТОВ «Завод Укрелектроремонт» здійснює: ремонт та модернізацію всіх видів ел. двигунів змінного струму з напругою до 13,5 кВ з мікастрічковою компаундованою і термореактивною ізоляцією, ремонт і модернізацію турбо- і гідрогенераторів, синхронних компенсаторів зі зміною потужності, напруги і частоти обертання, ремонт і модернізацію силових трансформаторів потужністю до 10 МВт і напругою до 35 кВ, ремонт асинхронних двигунів промислового і кранового виконання на напругу до 1000 В з всипними і жорсткими обмотками. Виготовляє і поставляє запасні обмотки: котушки (секції) обмоток статорів ел. двигунів і генераторів потужністю до 50 МВт, з термореактівною ізоляцією «монотерм» класу нагрівостійкості «F» на базі склослюдинітових матеріалів ЛТСС-ЗБ ІТФ-ЗБ, ЛЕСП-934-ТПл, з мікастрічковою компаундованою ізоляцією класу нагрівостійкості «В», «F», стрижневі обмотки статорів турбо- і гідрогенераторів потужністю до 10 МВт, синхронних компенсаторів потужністю до 75 МВт.
2004

НАЕК «Енергоатом» Запорізька АЕС, Южно-Українська АЕС. Підприємство отримало сертифікат НАЕК як корпоративний постачальник послуг для атомних об’єктів ZUU3 України. Після проведення НАЕК «Енергоатом» тендера, підприємство успішно здійснює програму ремонту великих електричних машин ДВДА 260/99-20-24-4 і ВАЗ 215/109-6М05-2 шт., — для Запорізької АЕС та СТД-3200-2, 3200 кВт , 6 кВ, ZKV 6108 / 2S, 800 кВт, 6 кВ, і А-113-59-673, 800 кВт, 6 кВ – для Южно-Української АЕС. Ремонт здійснюється в стаціонарних умовах на базі в м. Харкові з виготовленням і повною заміною стрижневою і котушкової обмотки на ізоляції «монотерм» за класом нагрівостійкості «F» з використанням тільки нових дротів і найсучасніших електроізоляційних матеріалів із застосуванням гідростатичного опресування. При ремонтах також здійснюються випробування активної сталі статорів на їх ремонтопридатність і у разі необхідності усуваються місцеві нагріви, що гарантує якість виконуваних ремонтів. В умовах ринкової економіки Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод Укрелектроремонт» успішно зарекомендувало себе на ринку вітчизняного і зарубіжного машинобудування і є провідним підприємством у своїй галузі.